Baterie słoneczne: Czym są i jak działają?

Zanim zaczniesz wytwarzać własną energię i zainstalujesz panele słoneczne, powinieneś przeczytać ten artykuł. Czy wiesz, że istnieją akumulatory, które przechowują wytworzoną energię słoneczną, abyś mógł z niej korzystać w nocy lub w deszczowe dni? Ponadto, energia ta będzie należała tylko do Ciebie i nie będziesz musiał płacić za nią zakładom energetycznym za magazynowanie energii. Prawdą jest, że te baterie stanowią poważną inwestycję pieniędzy, ale prawdą jest również, że zapomnisz, że płacisz rachunek za prąd.

Baterie słoneczne: Czym są i jak działają?

Baterie słoneczne magazynują energię wyprodukowaną wcześniej przez panele słoneczne, a ich jedyną funkcją jest przechowywanie jej i zasilanie urządzeń w razie potrzeby, gdy w danym momencie jest noc albo pada deszcz. Jeśli masz akumulatory, stajesz się niezależny od sieci elektrycznej i zużywasz tylko tyle, ile wygenerujesz. To nic nie kosztuje, a na dodatek robisz coś dla środowiska, aby powstrzymać zmiany klimatyczne. Kiedy się odłączysz, zużyta energia będzie całkowicie darmowa. Magazynują one czystą energię, która zasila dom w godzinach nocnych w ciągu dnia.

Jak wybrać najlepsze baterie?

Działanie polegające na wyborze jednego lub drugiego rodzaju baterii do instalacji paneli słonecznych na potrzeby własnej konsumpcji jest całkowicie zależne od wielkości instalacji i tego, jakich urządzeń używasz w swoim domu lub firmie. Zużycie energii w fabryce nie jest takie samo jak w domu i dlatego nie ma takiej samej liczby paneli słonecznych. Baterie to duża inwestycja. Dodają one do 30% do kosztów małej instalacji paneli słonecznych i prawie 70% do większej instalacji.