Dobry wózek dla dziecka do miasta

Wózek dziecięcy to jeden z elementów, który wchodzi w skład pierwszej wyprawki dla dziecka. Rozpoczynamy od głębokiego, aby przejść do spacerówki. Z czasem spacerówka zostanie zamieniona na parasolkę, aby definitywnie móc skończyć z wózkami, kiedy dziecko będzie już w pełni samodzielne i sprawne. Wielu rodziców staje przed bardzo poważnym dylematem – jaki wózek wybrać najlepiej do miasta? Wszyscy doskonale wiedzą, że w dużych miastach stan dróg jest jaki jest. Wózek dziecięcy będzie musiał poradzić sobie z wieloma nierównościami, jakie spotka na drodze. Co w takiej sytuacji zrobić?

Wielu rodziców przyznaje, że w takim wypadku sprawdzają się wózki, które mają duże koła. Ich minimalna średnica to ok. 20 cm. Są one duże, w porównaniu do tych, które są mniejsze, ale ich zdecydowaną zaletą jest to, że bez problemu pokonują wszelkie nierówności, jakie są na jezdni. Rodzic może być pewien tego, że wózek nie zakopie się w większych piaskach, czy też w śniegu. Ich kolejną zaletą jest to, że doskonale amortyzują one wszelkie nierówności, więc maluch znajdujący się w środku nie będzie nic odczuwał.

Wózek dziecięcy może posiadać także małe i twarde kółka, ale nie są one sobie w stanie poradzić z miejskimi drogami. Tego typu wózki sprawdzają się idealnie, np. w galeriach handlowych, gdzie są idealnie perfekcyjne drogi. Wózki, które mają kółka piankowe są dobre, ponieważ są lekkie. Są one idealne dla osób, które wiedzą, że wózek będą często musiały wnosić na wysokie piętro. Aczkolwiek najlepszym wyborem są te, które mają duże koła pompowane.