Wszystko o dermatologu dziecięcym

Dermatolog dziecięcy Bemowo zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem wszelkich chorób skóry oraz jej przydatków u noworodków, niemowląt, dzieci oraz także młodzieży do osiemnastego roku życia. Spora część jego działalności zajmuje się diagnozowaniem alergii czy też nietolerancji pokarmowych.

Dermatolog dziecięcy Bemowo wykonuje testy alergiczne śródskórne, naskórkowe oraz skaryfikacyjne. Do tego prowadzi leczenie wszelkich wykrytych alergii oraz nietolerancji. Wykonuje biopsje, przeprowadza leczenie oraz wykonuje mikro chirurgiczne zabiegi. Dermatolog także odsyła na konsultacje do lekarzy o innych specjalnościach. Mało kto wie, że dermatolog zajmuje się także leczeniem chorób wenerycznych.

W jakim przypadku powinniśmy się koniecznie ze swoim dzieckiem udać do dermatologa dziecięcego? Należy go odwiedzić, gdy mamy podejrzenie, że nasze dziecko zakażone zostało chorobą weneryczną bądź też skórną. Dobrym przykładem jest także pojawienie się na skórze dziecka niepokojących zmian, które po kilku dniach nie ustępują, a domowe sposoby na nie po prostu nie działają. Do dermatologa zgłaszamy się także gdy nasze dziecko ma nietolerancję pokarmową bądź też alergię. Niepokojące są także istniejące zmiany na skórze, które się nasilają, zmieniają kolor, kształt, wielkość bądź tej pojawia się wyciek.

A jak często powinniśmy odwiedzać z dzieckiem dermatologa? Specjalistę tego odwiedzamy zawsze w terminach, które są wyznaczone czy też gdy zajdzie konieczność kontaktu. Pamiętajmy, że ze zmianami, które nas niepokoją powinniśmy nie zwlekać i od razu zgłosić się do specjalisty.