Czy inwestycja w nieruchomość dalej się opłaca?

Źrodło: pixabay.com/VisionPics

Rynek mieszkaniowy odbił się od najniższego punktu w czasie Wielkiej Recesji, ale nadal nie jest tam, gdzie był przed recesją. W rzeczywistości w wielu częściach kraju ceny domów nadal znajdują się poniżej szczytowego poziomu z 2006 roku. Oznacza to, że jest mniej możliwości dla inwestorów, którzy chcą kupować i utrzymywać nieruchomości przez dłuższy czas.

Odpowiedź na to pytanie zależy od Twojej sytuacji i celów

Istnieje kilka powodów, dla których inwestowanie w nieruchomości nadal jest dobrym pomysłem:

  • Nieruchomości to aktywa materialne o wartości wewnętrznej. W przeciwieństwie do akcji czy obligacji, które są instrumentami czysto finansowymi, nieruchomości mają wartość wewnętrzną, ponieważ zapewniają schronienie ludziom i firmom.
  • Nieruchomości z czasem zyskują na wartości, zwłaszcza w rejonach o dużym wzroście liczby ludności i dobrej koniunkturze gospodarczej, takich jak miasta, w których pobliżu znajdują się uniwersytety i duże korporacje. Jeśli kupisz nieruchomość w rejonie, w którym jest duży popyt na mieszkania (a mała podaż), to prawdopodobnie z czasem wartość nieruchomości wzrośnie, ponieważ popyt rośnie jeszcze bardziej niż podaż. W inwestowaniu nie ma jednak żadnych gwarancji; gdyby tak było, wszyscy byliby bogaci!

Jeśli chcesz budować bogactwo, to odpowiedź brzmi: tak. Nieruchomości to świetny sposób, aby to osiągnąć, ponieważ zapewniają stały strumień dochodów, który można wykorzystać do spłaty długów lub powiększenia portfela. Jeśli chcesz zgłębić ten temat, to wejdź na tiptors.pl

Jeśli chcesz szybko zarobić pieniądze, to odpowiedź brzmi: raczej nie. Nieruchomości to klasa aktywów inwestycyjnych, która wymaga cierpliwości i dyscypliny, aby odnieść sukces w dłuższej perspektywie.