Jaką lampę wybrać do nauki?

Pierwszą zasadą, o której należy pamiętać przy wyborze lampy do nauki, jest to, że powinna być ona wystarczająco jasna. Chodzi o to, aby oświetlić obszar, w którym pracujesz, a także obszar wokół niego, aby nie nadwyrężać oczu. Ale nie za jasno! Jeśli światła jest zbyt dużo, trudniej będzie się skoncentrować.

 

Przejdźmy do konkretów. Istnieją dwa główne rodzaje lamp: lampy ogólne i lampy z możliwością ściemniania. Lampy ogólne zapewniają bardzo wysoki poziom światła (co najmniej 3000 lumenów), co jest całkiem dobre do czytania lub pracy nad rzeczami, które nie wymagają zbyt dużej precyzji. Z kolei lampy ściemnialne mają mniej intensywny strumień światła (zwykle około 1000 lumenów), ale są ściemnialne, co oznacza, że możesz dostosować ich jasność do swoich potrzeb w danym momencie.

 

Główna różnica między nimi polega na tym, że lampy ogólne świecą bardzo jasno, natomiast lampy ściemniane są zwykle mniej ostre i przyjemniejsze w pracy. Różnica ta sprawia, że nadają się one do różnych zadań – lampy ogólne lepiej sprawdzają się przy zapamiętywaniu notatek lub czytaniu podręczników i innych akademickich rzeczy, podczas gdy lampy ściemniane lepiej nadają się do takich rzeczy jak praca przy komputerze lub zadania domowe, które wymagają nieco więcej finezji.Więcej na: sielankowelove.pl.