Styl prowansalski w twoim domu  

Styl prowansalski charakteryzuje się dwoma głównymi elementami: kolorami ziemi i śródziemnomorską atmosferą. Jeśli chcesz wprowadzić trochę stylu prowansalskiego do swojego domu, oto kilka sposobów, jak to zrobić.

 

Pod względem kolorystycznym, ten wygląd jest zazwyczaj zdominowany przez ciepłe brązy i tany z akcentami szałwiowej zieleni i głębokiej żółci. Ziemiste odcienie w farbie ściennej lub na tapicerce mogą pomóc osiągnąć ten wygląd, podobnie jak obfitość roślin – Prowansja jest dobrze znana z pól lawendy. Włącz te odcienie do roślin doniczkowych lub zasłon, aby uzyskać naturalny, zachęcający prowansalski klimat. Chociaż ten styl jest zazwyczaj używany w kuchniach i jadalniach, możesz go zastosować w całej reszcie domu, jeśli chcesz stworzyć jednolity wygląd.

 

Aby uzyskać bardziej śródziemnomorski charakter tego stylu, dodaj do salonu swobodne miejsca do siedzenia z jasnymi kolorowymi poduszkami lub dodaj jasne kolorowe akcesoria, takie jak obrusy i wazony. Możesz nawet spróbować pomalować ściany swojego salonu w jasnych odcieniach miękkiego błękitu – koloru często kojarzonego ze śródziemnomorskim niebem – aby przenieść się w prowansalski sen za każdym razem, gdy wchodzisz do tego pokoju!