Kiedy należy pójść do ortodonty?

PTO (Polskie Towarzystwo Ortodontyczne) zaleca, aby każde dziecko odbyło możliwie najwcześniej wizytę u ortodonty. Pierwszy kontakt nawet może już być w wieku dwóch lub trzech lat. Na pewno ortodontę należy odwiedzić nie później niż w wieku siedmiu lat.

Do tego czasu wykryć można wady, które gołym okiem są niewidoczne. Ortodonta Lublin dokona drobnych korekt za pieniądze nieduże. Usunięcie tych samych nieprawidłowości w wieku późniejszym będzie na pewno droższe.

Nie należy na pewno zwlekać z wizytą u ortodonty, gdy nasze dziecko ma: stłoczenie zębów, cofniętą bródkę, nadmiernie wysuniętą bródkę, asymetrię w rysach twarzy, szpary pomiędzy zębami, czy też traci przedwcześnie mleczaki.

Również dysfunkcje języka, wady wymowy, czy też oddychanie przez ustaw wymagają takowej konsultacji. Warto także skorzystać z porady w przypadku nawyków szkodliwych u naszego dziecka, na przykład obgryzania ołówków, paznokci, ssania palca, długopisów czy też smoczka.

Jednak jeśli w dzieciństwie nam nie wyprostowano zębów, możemy zrobić to także w wieku dojrzałym. Na pewno ortodonta Lublin poradzi sobie z tym wzorowo. Powszechna opinia o tym, że ortodontyczna korekcja nie jest możliwa u dorosłych osób to mit, który jeszcze wciąć pokutuje wśród bardzo wielu Polaków.

Jednak w rzeczywistości jest przeciwnie. Wiek w żadnym wypadku nie jest przeciwwskazaniem do leczenia wszelkich wad zgryzu. Na tym nie tylko zyska nasza uroda oraz samopoczucie, ale także zdrowie. Nie zwlekajmy z wizytą u ortodonty, gdy u dorosłej osoby pojawiają się odsłonięte zębowe szyjki. Nie bójmy się wizyty – to nie boli.