Krzem z borem – na rekonwalescencję, zmarszczki i nie tylko

Krzem jest rodzajem pierwiastka występującego w ziemi i jest niezbędny dla zdrowia człowieka. Mieszanka boru na bazie krzemu pomaga w odżywieniu skóry, włosów i paznokci. Suplement ten mogą przyjmować osoby starsze, rekonwalescencyjne, sportowcy lub każdy, kto stara się zachować zdrową skórę.

Krzem jest od lat stosowany w leczeniu różnych chorób i urazów. Dodatek boru do krzemu ma korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie, ponieważ stymuluj on syntezę głównie białek keratynowych, które tworzą silne wiązania z cząsteczkami krzemu.

Krzem jest powszechnie dodawany do suplementów, ponieważ stymuluje syntezę niezbędnych składników odżywczych dla zdrowszej skóry (witaminy C, E, B6), włosów (żelazo) i paznokci (witamina D).

Działa skutecznie na zmarszczki, ponieważ pomaga napiąć warstwę lipidową skóry, która odpowiada za nadanie jej jędrności. Ponadto wykazano, że krzem z borem reguluje poziom hormonów steroidowych w organizmie poprzez wiązanie się z enzymami, które przekształcają kortykosteroidy w ich aktywną formę.

Wiadomo, że krzem z borem ma szerokie spektrum właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Krzem z borem są stosowane od ponad 20 lat. Krzem to minerał występujący w glebie i skałach. Bor można znaleźć w wielu różnych roślinach, owocach i warzywach.

Krzem z borem jest używany do pielęgnacji włosów, pielęgnacji skóry i kosmetyków, kąpieli, gotowania i rolnictwa. Krzem można również stosować na całe ciało, aby zapobiec marszczeniu się, a także ma lekko pikantny smak.