Olej konopny

Olej konopny można określić mianem ,,superfoods” z racji jego licznych zdrowotnych właściwości. Wspiera on cały organizm, stymuluje układ odpornościowy, reguluje ciśnienie krwi, przeciwdziała bezsenności. Warto stosować wysokiej jakości olej konopny w celach profilaktycznych.

Olej konopny jako wsparcie dla narządów i układów

Wyżej wymieniony olej konopny wspiera wiele układów i narządów, w tym układ pokarmowy, układ nerwowy i układ krążenia. Wspiera on także pracę wątroby, trzustki i perystaltykę jelit. Wykazuje się on również pozytywnym działaniem w przypadku poprawy kondycji włosów, skóry i paznokci. Poprawia on również pamięć i koncentrację.

Spożywanie oleju

Olej konopny ma duże zastosowanie w kuchni. Jak go spożywać? Może być on dodawany do potraw na zimno, na przykład do sałatek, można z jego pomocą zrobić pyszny sos sałatkowy. Nie zaleca się podgrzewania tego oleju bo traci on cenne właściwości, np. kwasy Omega 3. Nie nadaje się on również do smażenia.

Olej na skórę

Smarowanie skóry olejem konopnym wiąże się z poprawą kondycji naskórka. Olej ten doskonale działa, przede wszystkim nawilża, działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwłojotokowo. Olej ten idealnie sprawdza się przy suchej i atopowej skórze oraz przy cerze mieszanej.

Sprawdź https://www.konopiecbd.com.pl/kategoria/olejki-cbd