Rozliczanie PIT stało się dziecinnie proste

Rozliczanie PIT jest obowiązkiem każdego podatnika. Jest ono relatywnie łatwe jeśli otrzymujesz PIT od pracodawcy, a na jego podstawie rozliczasz PIT 37. Na otrzymanym od pracodawcy PIT 11 znajduje się kwota przychodu, odjęte koszty uzyskania tego przychodu oraz wyliczony dochód. Stanowi on podstawę opodatkowania, na której podstawie oblicza się podatek. Mimo, że zadanie jest relatywnie proste można sobie je jeszcze bardziej ułatwić. Przydatny tutaj może okazać się się program do rozliczania PIT.

Taki program pomaga osobo rozliczającym PIT 37 szybko i bezbłędnie wysłać deklarację do Urzędu Skarbowego. Pozwala on zautomatyzować i usprawnić proces składania deklaracji np. poprzez automatyczne wypełnianie pól danymi z lat poprzednich.Programy do rozliczna zawierają rożne dodatkowe funkcje np. możliwość automatycznego wysłania usługi e-PIT znajdującej się na portalu podatkowym, program pomoże także wybrać jedną z odpowiednich ulg podatkowych, a w konsekwencji zminimalizować wysokość podatku. Pomoże także wybrać i wesprzeć organizację pożytku publicznego, jeśli chcemy przekazać takowej 1% swojego podatku.

Co najważniejsze program do rozliczania PIT gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Dane nie są zapisywane na osobnych serwerach, a jedynie na komputerze użytkownika.

Na stronach internetowych można znaleźć wiele całkowicie darmowych programów do rozliczania PIT, można także skorzystać z oprogramowania płatnego. Wybór należy do Ciebie. Warto skorzystać z takiego udogodnienia i pobrać najlepszy dla siebie program do składania zeznań podatkowych.