CAD DO PROJEKTOWANIA – ROZWIĄZANIE TYLKO DLA ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW?

Dla architektów i projektantów cad 2d do projektowania jest naturalnym wyborem, bez którego ciężko byłoby zorganizować realizację projektu. Wśród osób, które na co dzień pracują w środowisku cad coraz częstszym wyborem staje się tzw. tani autocad, czyli dobór programu z któregoś z dostępnych na rynku zamiennika autocada, którego cena często bywa dużo bardziej atrakcyjna, a funkcje narzędzia pozostają na tak samo wysokim poziomie.

Jednym z dostępnych programów określanych w środowisku potocznie jako tani cad jest program GstarCAD. Jako największe zalety zachęcające do wyboru właśnie tego programu użytkownicy wskazują najczęściej:

  • możliwość wykupienia wieczystej licencji,
  • intuicyjny interfejs,
  • obsługa wszystkich popularnych formatów jak chociażby DWG
  • liczne nakładki branżowe,
  • konwerter plików dwg.

Ten program cad daje możliwość nie tylko konwersji pdf do dwg, ale przede wszystkim wspiera specjalistów na wszystkich etapach realizacji ich projektów.

Jaki program do obliczeń geodezyjnych wybrać?

Geodezja jest wąską specjalizacją, a odpowiedni program to niezbędny element pracy każdego, kto trudni się tym rzemiosłem. Decyzja o wyborze programu powinna być dokładnie przemyślana, a jej podjęć poprzedzić należy szczegółowym rozeznaniem. Programy geodezyjne wydają się być zupełnie osobnym zagadnieniem niż programy dla architekta i projektanta. Nic bardziej mylnego, w dzisiejszych czasach programy CAD dają możliwości rozszerzania ich podstawowych wersji, dzięki czemu projekty można realizować znanym, a jednocześnie specjalistycznym narzędziem. Program GstarCAD w połączeniu z nakładką branżową sprawdzi się jako najwyższej klasy program geodezyjny. Jeśli jesteś geodetą to bez wahania podejmij decyzję o zakupie tego przyjaznego oprogramowania i skończ z mitem, że programy geodezyjne do tworzenia map muszą być skomplikowane i bardzo drogie. Innym rozwiązaniem dla geodetów jest program ZwCad, który nie posiada aż tak szerokiego zastosowania jak GstarCAD. Geodezja to dziedzina, która prężnie się rozwija i rok rocznie wykorzystuje kolejne rozwiązania technologiczne, które wpływają na automatyzowanie jej pracy.