Czy warto farbować brodę?

Siwa broda starszego mężczyzny lub mądrego czarodzieja jest jednym z najbardziej ikonicznych i starożytnych symboli mądrości. Widać ją było już w najwcześniejszych cywilizacjach – Sumerowie, Egipcjanie, Grecy i Rzymianie mieli jej pewne wyobrażenie. 

Mimo że broda stała się dla mężczyzn sposobem na pokazanie swojej dojrzałości i mądrości, w  dzisiejszych czasach nie zawsze kojarzymy brody z mądrością – w rzeczywistości kojarzymy je głównie z hipsterami i góralami. Nie oznacza to jednak, że nie można farbować brody.

Wiele osób twierdzi, że farbowanie brody to świetna zabawa i pozwala zobaczyć, jak wygląda. Inni donoszą, że farbowanie brody sprawia, że czują się bardziej pewni siebie i lepiej oceniają siebie. Jednak jest też wiele negatywnych historii – jeden mężczyzna mówi, że dzięki temu jego broda zmieniła kolor, w tym na różowy i fioletowy, a inny mówi, że przez to broda wypadła mu podczas mycia.

Jest to opcja dla osób, które mają mało wyrazistą brodę, ale chcą nadać jej bardziej imponujący wygląd poprzez jej farbowanie. Jeśli masz gęstą brodę i pokolorujesz ją na ciemniejszy kolor, nada to twojej twarzy bardziej męski wygląd i sprawi, że będziesz wydawał się starszy (to samo dotyczy farbowania włosów). Sprawi to również, że włosy na twarzy będą wydawać się pełniejsze, jeśli jesteś osobą, która ma łatki, w których włosy na twarzy nie rosną prawidłowo – wiele osób skarży się, że ma problemy z zapuszczeniem brody, ponieważ mają łatki, w których nie ma wystarczającej ilości włosów. Farbowanie na ciemny kolor z pewnością to zakryje. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://menties.pl/ .