Symetryczne wzory na sukienkach – idealne na lato.

Lato to idealny czas na wypróbowanie zabawnych, odważnych lub szalonych wzorów, które mogłyby wydawać się nieodpowiednie na inne okazje. Symetryczne wzory są szczególnie dobre, ponieważ sprawią, że będziesz wyglądała na szczuplejszą i wyższą, co jest świetną cechą, gdy dni są długie.

 

Symetryczne wzory mogą pokryć całą sukienkę lub tylko jej część. Ważną rzeczą jest to, że są one strategicznie umieszczone tak, że wydajesz się zrównoważony i proporcjonalny. Sukienka z symetrycznym wzorem na górze będzie wyglądać na krótszą niż ta bez niego, podobnie jak sukienka z symetrycznym wzorem na dole będzie wyglądać na dłuższą niż ta bez niego. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku spódnic: Spódnica z symetrycznym wzorem na dole sprawi, że Twoje nogi będą wyglądały na bardziej smukłe i zgrabne niż spódnica bez niego.

 

Możesz również wybierać ubrania, które mają niewielką ilość symetrycznych wzorów, jak abstrakcyjny nadruk na solidnym kawałku ubrania lub dwa różne kolory umieszczone w bliskiej odległości od siebie w monochromatycznym stroju.

 

I pamiętaj, symetria nie musi być nudna! Twoje asymetrie powinny być subtelne, ale zauważalne: Na przykład wybierając spódnicę warstwową z górną warstwą nieco dłuższą niż dolna.