Do jakich ćwiczeń można wykorzystać gumę?

Gumowe taśmy to świetne narzędzia do ćwiczeń. Są przenośne, a do tego pomagają wzmocnić mięśnie. Możesz również budować swoją wytrzymałość lub elastyczność, używając ich w różnych ćwiczeniach, od tradycyjnych, takich jak wzmacnianie bicepsa i rozciąganie tricepsa, po nowe, zaprojektowane wyłącznie dla gumek.

Używanie gumek do fitnessu to tak naprawdę używanie ich do budowania mięśni – i jest wiele mięśni, do których możesz je wykorzystać. Oto spojrzenie na niektóre z najlepszych sposobów korzystania z tego wszechstronnego narzędzia:

Jeśli szukasz tonu mięśni ramion, spróbuj wzmocnić bicepsy lub rozszerzyć tricepsy z tym prostym małym narzędziem. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce, aby jego ramiona wyglądały bardziej stonowane i eleganckie, a nawet dla każdego, kto był w pracy biurowej przez cały dzień i chce, aby jego przedramiona czuć się mniej sztywno.

Innym sposobem, w jaki możesz użyć gumowej taśmy, jest rozciągnięcie jej między dwoma rękoma, a następnie pochylenie się i rozciągnięcie z powrotem, używając mięśni ramion, aby wyciągnąć się do przodu i rozciągnąć drugi koniec. To będzie pracować zarówno na górnej i dolnej części ramion, jak i mięśni pleców. Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/ .