Mdłości w ciąży – jak sobie z nimi poradzić?

Nudności w ciąży to bardzo częsty problem i jest on całkowicie normalny. Większość kobiet w ciąży od czasu do czasu odczuwa przynajmniej lekkie mdłości, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, kiedy mdłościom mogą towarzyszyć wymioty. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby kontrolować mdłości w ciąży i zapobiec przejęciu przez nie Twojego życia.

Co powoduje mdłości w czasie ciąży?

Istnieje kilka teorii na temat tego, co powoduje nudności w ciąży, ale badania nie były jeszcze w stanie wskazać winowajcy. Niektórzy lekarze uważają, że może to być spowodowane zmianami hormonalnymi lub zwiększonym przepływem krwi do macicy (co może powodować przesunięcia płynów w organizmie). Inne teorie sugerują, że może to być spowodowane awersjami pokarmowymi i poranną chorobą. Na przykład, jeśli nienawidzisz jaj teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, twoje ciało może próbować ci coś powiedzieć!

Najlepszy sposób na radzenie sobie z mdłościami:

-Nawadniaj się

-Korzystaj z dużej ilości świeżego powietrza

-Jedz małe posiłki w ciągu dnia zamiast trzech dużych

-Nie opuszczaj posiłków

-Jedz produkty, które nie obciążają żołądka – spróbuj krakersów z jogurtem, zjedz banana, wypij herbatę imbirową, spróbuj krakersów z masłem orzechowym, zjedz tost z serem.

Więcej o ciąży, i nie tylko, znajdziesz na stronie https://momstyle.pl/ .