Mycie włosów odżywką – jak to wygląda?

Wiele osób dostaje ostatnio sporo pytań dotyczących mycia włosów odżywką, dlatego warto podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami. Niektórzy nie używają zwykłego szamponu od ponad roku, co oznacza, że nie jest to takie trudne do zrobienia!

Mycie włosów z odżywką nazywane jest również “co-washing”, co oznacza “odżywianie podczas mycia”. Powody, dla których ludzie decydują się na takie rozwiązanie są różne – niektórzy mają schorzenia lub alergie, które sprawiają, że oblewanie głowy detergentem jest drażniące lub szkodliwe, inni chcą po prostu używać mniej szamponu, a jeszcze inni chcą po prostu umyć włosy bez pozbawiania ich naturalnych olejków – ale efekt końcowy jest taki sam: siedzisz i patrzysz, jak gęste kawałki odżywki spłukują się z twojej głowy.

 

Wskazówki dotyczące mycia włosów odżywką:

-Jeśli używasz butelkowanej odżywki, wybierz taką, która nie zawiera sodium laureth sulfate (SLS). To może być trudne, ponieważ większość głównych marek to używają – szukaj czegoś oznaczonego jako “sulfate free”. Jeśli jednak twoja lokalna drogeria nie sprzedaje żadnych odżywek bez SLS, kup online w różnorodnych drogeriach.

-Używaj niewielkiej ilości odżywki – zacznij od użycia tylko tyle, aby pokryć swoje pasma. Zawsze jednak możesz dodać więcej, jeśli potrzebujesz.

-Pamiętaj, że większość odżywki zostanie zmyta podczas cyklu spłukiwania pod prysznicem, więc nie nakładaj jej zbyt dużo na górną warstwę głowy.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://prettyfe.pl/ .