Jak dopasować muszkę do garnituru?

Muszka to wyjątkowy element ubioru. Jest to dodatek, który może nadać lub podważyć wygląd garnituru. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią muszkę do garnituru, a także wiedzieć, jak ją prawidłowo nosić. 

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, dobierając muszkę do garnituru

Należy dopasować kolor muszki do koloru koszuli. Jeżeli masz na sobie koszulę w jednolitym kolorze, dopasuj do niej kolor muszki. Jeżeli masz na sobie wzorzystą muszkę, dopasuj ją do innego wzorzystego elementu stroju – np. poszetki lub wkładki do poszetki.

Szerokość muszki należy dopasować do szerokości klap. Szersze klapy wymagają szerszej muszki; węższe klapy wymagają węższej muszki. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nosisz wąską muszkę z bardzo szerokimi klapami marynarki; w takim przypadku wybierz muszkę szeroką lub wąską, ale nie obie na raz! 

Jaka muszka do garnituru?

Długość muszki należy dopasować do długości punktów kołnierzyka koszuli – nie wliczając w to luzu przy dekolcie! Muszka to najprostszy sposób na dodanie odrobiny stylu do swojego wyglądu. Niezależnie od tego, czy nosi się ją do garnituru, czy też nie, istnieją pewne sposoby, aby upewnić się, że jest ona prawidłowo dobrana.

Najważniejszą kwestią przy dobieraniu muszki jest jej szerokość. Jeżeli masz wąską twarz, szersza muszka sprawi, że Twoja twarz będzie wydawała się jeszcze szersza. Spróbuj wybrać muszkę o szerokości około 5 cm. Wejdź na stronę stylishbasket.pl i poznaj inne porady urodowe. 

Jeżeli masz szczupłą szyję, wybierz muszkę regulowaną, dzięki czemu możesz ją zacisnąć lub poluzować, w zależności od tego, jak luźny lub ciasny chcesz mieć węzeł. Jeżeli Twoja szyja jest grubsza niż przeciętnie, wybierz zwykłą muszkę z dodatkowym materiałem, aby nie była zbyt ciasna na szyi.