Jak się przygotować do triathlonu?

Pokonanie przeszkód wymaga intensywnego treningu i przygotowania psychicznego. Bardzo ważne jest, aby przejść kilka miesięcy treningu przed wyścigiem, aby zbudować swoją wytrzymałość, elastyczność i siłę.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zbudowanie solidnej bazy sprawności aerobowej – osiąga się to poprzez bieganie trzy dni w tygodniu przez co najmniej 20 minut dziennie z umiarkowaną intensywnością (około 60% maksymalnego tętna). Aby przygotować się do części pływackiej zawodów, należy zapisać się na zajęcia z pływania w basenie lub na wodach otwartych. Pływanie jest jednym z najlepszych sposobów na trening do triathlonu, ponieważ wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, a jednocześnie buduje napięcie i wytrzymałość mięśni.

Trening do tego typu zawodów może być zarówno wyzwaniem fizycznym, jak i psychicznym. Aby być przygotowanym psychicznie, używaj technik wizualizacji tak często, jak to możliwe. Wyobraź sobie, że przechodzisz przez każdy etap w zrelaksowany, pewny siebie sposób; wizualizuj sobie, że przekraczasz linię mety z ogromnym uśmiechem na twarzy, podczas gdy gapie dziko dopingują.

Kiedy jesteś gotowy do rejestracji na swoje wydarzenie, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na trening. Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://jasportowiec.pl/ .