Jakie zdrowe przekąski warto wybierać?

W sklepie spożywczym może być trudno dowiedzieć się, jakie przekąski są dla nas najlepsze. Podczas, gdy niektóre z bardziej oczywistych, takich jak owoce i warzywa, są zawsze dobrym wyborem, inne pozycje, takie jak batony proteinowe lub granolowe, są mniej oczywiste. W rzeczywistości wiele z nich jest pełnych rzeczy, które nie są zbyt zdrowe w ogóle, takich jak syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy lub uwodornione oleje.

Aby dowiedzieć się, które przekąski warto wybrać, musisz wziąć pod uwagę trzy rzeczy: składniki, wartości odżywcze i kalorie. Składniki powinny być stosunkowo łatwe do zauważenia na opakowaniu, ale składniki odżywcze i kalorie są trudniejsze do znalezienia i porównania, ponieważ zazwyczaj nie są wymienione z nazwy na etykietach. 

Zamiast tego możesz szukać składników, które je dostarczają – na przykład, jeśli spojrzysz na etykietę produktu i zobaczysz dużo soli lub cukru na liście składników, będziesz wiedział, że zawiera on dużo kalorii, ale nie dostarcza wiele innych korzyści zdrowotnych. Z drugiej strony, jeśli artykuł ma dużo błonnika lub białka na liście składników, będziesz wiedział, że zawiera więcej składników odżywczych i mniej kalorii niż coś o niższej zawartości błonnika lub białka. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://joysy.pl/ .