Kto zrobił samochód elektryczny?

Każdy, kto oglądał filmy z serii Mad Max, widział kilka całkiem imponujących samochodów filmowych. Ten z Melem Gibsonem w środku jest szczególnie pamiętny ze względu na swoją wyjątkowość i cool factor. Jednak prawdopodobnie nie wiedziałeś, że nie tylko mamy prawdziwe wersje tych niesamowitych pojazdów, ale jeden z nich został wyprodukowany właśnie tutaj, w USA!

Zanim się do tego zabierzemy, spójrzmy jak nasze drogi i nawyki jazdy zmieniły się w czasie. Około 100 lat temu samochody były prawie zupełnie niespotykane i stanowiły wyłącznie nowość wśród bogatych ludzi z klasy wyższej. W 1926 roku po drogach USA jeździło około 1 miliona samochodów, a w 1950 roku w kraju było zarejestrowanych około 50 milionów samochodów. Wzrost ten był spowodowany rosnącą przystępnością cenową wraz z nowym wynalazkiem zwanym systemem autostrad międzystanowych. W tym czasie zbudowaliśmy wiele takich dróg i odegrały one ogromną rolę w rozwoju naszej kultury samochodowej, ułatwiając dalekie podróże przez granice stanów.

W dzisiejszym świecie korzystamy z autostrad jak nigdy dotąd – liczba kilometrów przejechanych w ciągu roku wzrosła od 1950 roku – ale nasze metody transportu zmieniły się drastycznie od tego czasu. W 1981 roku w Japonii wprowadzono pojazdy hybrydowe. Więcej na beautyride.pl