Jak dbać o motocykl zimą?

Na dworze robi się zimno i może być trudno zabrać swój motocykl na przejażdżkę, gdy na ziemi leży śnieg. Dbanie o swój motocykl jest jednak niezbędne, nie tylko dlatego, że chcesz utrzymać go w jak najlepszej formie, ale także ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

1.Zanim wyjedziesz na przejażdżkę, sprawdź ciśnienie w oponach. Gdy opony są zimne, tracą ciśnienie przez odparowanie gazu. W skrajnych przypadkach możesz faktycznie rozwalić oponę spowodowaną zmianą temperatury, jeśli ciśnienie jest zbyt niskie. Niskie ciśnienie powoduje nierównomierne zużycie, co w końcu prowadzi do wybuchu i innych poważnych uszkodzeń. Najlepiej rozgrzać opony przed wyruszeniem w drogę, aby były jak najlepsze.

2.Zima oznacza sól i brud; to oczywiste. Myjąc rower po jeździe w warunkach zimowych, pamiętaj o użyciu ciepłej wody i łagodnego mydła lub środka antykorozyjnego. Dobrze spłucz czystą wodą i dokładnie wysusz, aby zapobiec korozji lub innym uszkodzeniom.

3.Często smaruj łańcuch, aby zapobiec rdzewieniu i zużyciu przerzutek lub elementów układu napędowego. Olej usuwa brud i zanieczyszczenia oraz przedłuża żywotność łańcucha, a także pomaga zapobiegać rdzewieniu w ekstremalnych warunkach. 

Więcej na temat motoryzacji znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .