Mieszkanie dla singla

Zakup własnego mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Szczególnie dotyczy to zakupu tego pierwszego. Jest to krok w dorosłość, który wiąże się z całkowitą niezależnością. Większość osób nie szuka dużej powierzchni. Jest to podyktowane cenami mieszkań, ale też spora ich powierzchnia nie jest potrzebna jednej osobie.

Czy kawalerka zawsze wystarczy?

Wiele osób rozgląda się za kawalerką. Salon z kuchnią albo aneksem kuchennym oraz łazienka to przestrzeń, która zwykle jest wystarczająca dla singla. Co jednak, jeśli pracuje się w domu? Albo jeśli potrzebuje się oddzielnej sypialni? Wtedy kawalerka nie wystarczy. O tym, jakie mieszkanie będzie najlepsze dla singla, zdecydują jego preferencje, styl życia oraz praca zawodowa czy hobby. Oddzielny pokój często bywa potrzebny. Można mieć w nim sypialnię albo gabinet. Ktoś, kto zajmuje się rękodziełem, będzie potrzebował pracowni. Warto także pomyśleć, wybiegając nieco w przyszłość. Jeśli planuje się w bliskim czasie zawarcie ślubu, to musi być choć jeden pokój poza salonem. Mieszkanie nie może też wtedy być małe.

Jaki metraż powinno mieć mieszkanie dla singla

Z uwagi na przystępne ceny największym zainteresowaniem wśród singli cieszą się mieszkania do 35m2. Mogą być one mniejsze niż ta wartość. Jedna osoba może czuć się komfortowo i na przestrzeni 30m2. Jeśli jest to 35m2, to jest to powierzchnia, na której zmieszczą się dwa pokoje. Jeszcze większa przestrzeń to większe poczucie komfortu. Uda się ją zagospodarować, ale mieszkanie będzie kosztować więcej. Zapłaci się więcej za coś, co nie jest niezbędne.

Przy zakupie nieruchomości bierze się pod uwagę posiadane środki finansowe oraz swoją zdolność kredytową. O tym, jakie mieszkanie będzie najlepsze dla singla, zdecydują jest potrzeby, preferencje oraz plany. Nie musi ono jednak być duże. Najważniejsze jest, by było wygodne i miało dogodną lokalizację. https://www.hestianieruchomosci.pl/