Praca zdalna – wady

Praca zdalna ma wiele zalet. Pozwala pracować wtedy, kiedy chcesz i nie wymaga dojeżdżania do biura. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo czasu. Ale ma też kilka wad i ważne jest, aby je poznać, aby móc wybrać najlepszy styl pracy dla siebie.

 

Zbyt długa praca w domu jest nie tylko rozpraszająca, ale może być również zła dla Twojego zdrowia. Badanie z Uniwersytetu Stanforda sugeruje, że ci, którzy pracują w domu, są bardziej narażeni na przyrost wagi niż ci, którzy pracują w biurze. Ponadto, osoby pracujące w domu są bardziej narażone na poczucie samotności, ponieważ nie wchodzą w interakcje z innymi ludźmi w ciągu dnia. I wreszcie, praca w domu może nie być również dobra dla życia rodzinnego, ponieważ bardzo łatwo jest zaniedbać rodzinę na rzecz pracy.

 

Praca zdalna może być również niekorzystna, ponieważ nie będziesz miał dostępu do wszystkich zasobów, które byłyby dostępne, gdybyś pracował w biurze. Na przykład, nie będziesz miał dostępu do drukarek lub faksów i nie otrzymasz pomocy od innych pracowników, jeśli będziesz jej potrzebował.

Więcej na: computerable.pl