Pomoc drogowa dla małych i dużych

Bez względu na to, czy jeździmy w dłuższe trasy, czy też poruszamy się tylko po mieście, bardzo często widujemy lawety (mniejsze bądź większe auta przewożące samochody) mijające nas na drodze. Najwięcej jest tych mniejszych, bo i samochodów osobowych, które są przez nie obsługiwane, jest najwięcej.

To te auta pomocy drogowej zbierają wraki z miejsc wypadków, odwożą niesprawne auta do warsztatów, lub w wolnym czasie transportują inne materiały.

Od czasu do czasu widać jednak potężne, w całości zabudowane ciężarówki (dwu- lub czteroosiowe), które ciągną za sobą inny wielki pojazd.

Pomoc drogowa TIR realizuje zlecenia dotyczące m.in. ciężarówek, autobusów itp. Specjalistyczne pojazdy są do tego odpowiednio przygotowane. Posiadają nadwyżkę mocy, która jest niezwykle pomocna podczas holowania szczególnie ciężkich pojazdów. Mają na pokładzie wiele akcesoriów służących do łatwego i bezpiecznego połączenia holownika, z pojazdem, który uległ awarii. Sercem całego zestawu jest jednak kierowca. Wyspecjalizowany pracownik łączący w sobie cechy mechanika i kierowcy ciężarówki.