Pompy ciepła i ich rodzaje

Pompy ciepła Gdańsk są rozwiązaniem z roku na rok coraz to bardziej popularniejszym. Zależnie od rodzaju wykorzystują ciepło, które jest gromadzone w wodzie, powietrzy czy też w gruncie. Tak naprawdę pompy ciepła Gdańsk są jednym z najoszczędniejszych sposobów uzyskiwania ciepłej użytkowej wody, jak i także ogrzewania domu. Aby podjąć trafną decyzję jeśli chodzi o pompy ciepła, to musimy poznać ich rodzaje.

Pierwszy rodzaj pompy ciepła, to pompa gruntowa. W Polsce jest ona bardzo często wykorzystywana i w zasadzie ma największy udział w powstałych dopiero instalacjach. Źródłem ciepła jest tutaj grunt. Może zostać wykorzystana zarówno do dostarczenia ciepła do grzewczego obiegu, jak i także zbiornika domowego wody gorącej. Jej zalety to niewątpliwie wysoka efektywność działania, która to sprawi, że pompa może stanowić jedyne źródło ogrzewania nieruchomości. Mankamentem jest to, że przy zastosowaniu poziomego wymiennika, jednak powierzchnia działki musi być spora.

Kolejny rodzaj pomp, to pompa wodna. Wyróżnia się ona wysoką wydajnością energetyczną. Na pewno wyższą nawet od pomp gruntowych. Źródłem ciepła jest tutaj płynąca woda. Może stanowić jedyne źródło ogrzewania naszego domu. Jedynym problemem mogą być tutaj dosyć wysokie inwestycyjne koszty.

Ostatni rodzaj pompy, to powietrzna pompa ciepła. Stale rośnie jej popularność. Źródłem ciepła jest tutaj powietrze, które jest pobierane z zewnątrz. Dzieli się na typy powietrze i powietrze oraz woda i powietrze. Powietrzną pompę wykorzystywać można w zasadzie w każdym warunkach. Jak widać możliwości mamy kilka.