Trzy niezwykłe fakty dotyczące wina

Wino zdecydowanie jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych trunków na świecie. Co więcej, jest ważnym elementem kultury wielu krajów. I choć cieszy się ogromną popularnością, to jednocześnie niewiele osób może pochwalić się bogatą wiedzą dotyczącą jego właściwości, historii czy też produkcji. Czas zatem poznać kilka ciekawych faktów o winie.

 

Wino było znane już kilka tysięcy lat temu

Początki historii wina nie są do końca wyjaśnione, ale przypuszcza się, że jego ojczyzną jest obszar dzisiejszej Gruzji. Na stronie https://www.foczkaalkohole.pl/kategoria-produktu/wino/ można znaleźć współczesne wina z Gruzji. Co ciekawe, ślady świadczące o produkcji tego alkoholu są datowane aż na 6000 lat p.n.e. Do Polski wino dotarło wraz z chrześcijaństwem.

 

Wino może wspomagać odchudzanie

Choć picie butelki wina dziennie raczej nie pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów, to spożywanie tego alkoholu w niewielkich ilościach może rzeczywiście ułatwić schudnięcie. Dotyczy to jednak czerwonego wina wytrawnego pitego po posiłku i jest związane z obecnością resweratrolu. Ten składnik roślinny wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i może zmniejszać apetyt.

 

Wino jest produkowane w ponad 70 krajach

Wbrew pozorom wino nie jest produkowane na całym świecie. Uprawą winorośli zajmuje się niewiele ponad 70 krajów. Dla porównania piwo jest wytwarzane w ponad 160 państwach. Jest to związane z faktem, iż winorośl do produkcji win z oferty internetowego sklepu Foczka potrzebuje określonych warunków klimatycznych. Najwięcej wina produkuje się w Europie.