O czym warto pamiętać wybierając odzież motocyklową?

Sprzęt motocyklowy jest o wiele ważniejszy niż większość ludzi myśli. Możesz łatwo wydać setki złotych na dobry kask lub kurtkę, a jeśli masz zamiar to zrobić, powinieneś wiedzieć, czego szukasz, aby nie skończyć z gorszym produktem.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy zakupie sprzętu jest to, że musi on być odpowiednio dopasowany. Powodem, dla którego kurtki motocyklowe są dopasowane do talii w szczególności, jest to, że talia jest miejscem na ciele osoby, gdzie kolizja spowoduje największe szkody. Luźno dopasowana kurtka będzie bezużyteczna w ochronie Twojego ciała przed zadrapaniami i urazami drogowymi, a nawet może być niebezpieczna, jeśli zaczepi się o koło lub inną ruchomą część.

Z tego powodu upewnij się, że każda kurtka, którą rozważasz, jest ściśle dopasowana w talii. Jeśli nie jest wystarczająco ciasna, aby pozostać na swoim miejscu, przy dużych prędkościach będzie z ciebie spadać, co może spowodować obrażenia lub coś gorszego. Zwróć również uwagę na to, jak dobrze zaprojektowane są mankiety: powinny być zakrzywione do wewnątrz, aby bezpiecznie obejmowały nadgarstki, ale nie powinny być również zbyt ciasne, ponieważ muszą być w stanie poruszać się, gdy zginasz ręce.

Kask również powinien być dobrze dopasowany, by w żadnym wypadku nie zsunał nam się z głowy. Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://automission.pl/ .