Jakie kwiaty można trzymać na parapecie?

Zanim zainwestujesz w roślinę doniczkową lub dwie, aby rozjaśnić swój parapet, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć. Jaki rodzaj światła dociera z okna? Czy jest to bezpośrednie światło słoneczne, czy tylko naturalne światło z pochmurnego dnia? Jak duża jest roślina i jak wysoki jest parapet? I czy masz jakieś zwierzęta, które mogą przewrócić twój nowy dodatek do wystroju?

 

Jaki rodzaj światła dostaje się z okna?

 

Może to brzmi prosto, ale jeśli zamierzasz uprawiać coś na swoim parapecie, musisz dać mu wystarczająco dużo światła, aby mógł się rozwijać. Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty wolą jasne światło, a warzywa lubią swój cień. Jeśli Twój parapet ma bezpośrednie światło słoneczne przez co najmniej kilka godzin każdego słonecznego dnia (lub nawet tylko kilka godzin bezpośredniego słońca kilka razy w tygodniu), to można powiedzieć, że masz szczęście – śmiało wypełnij tę przestrzeń wszelkiego rodzaju roślinami.

 

Jeśli nie, nie martw się! Większość roślin, które preferują częściowe lub pośrednie światło słoneczne, nadal przetrwa na parapecie. Jednak mogą one nie rosnąć tak szybko lub tak wysoko, jak w przypadku bardziej bezpośredniego światła słonecznego. Na przykład: Fiołki afrykańskie