Zalety posiadania szklarni w ogrodzie

Szklarnie są często kojarzone z kłopotami i wysokim poziomem utrzymania, ale w rzeczywistości mogą być dobrodziejstwem dla zwykłego ogrodnika. Szklarnia oferuje znacznie większą kontrolę nad środowiskiem roślin niż w przypadku uprawy na zewnątrz, a w niektórych przypadkach jest niezbędna, jeśli chcemy uprawiać niektóre rośliny.

 

Istnieje wiele zalet posiadania szklarni w ogrodzie. Można rozpocząć uprawę roślin w pomieszczeniu (nawet zimą) i przesadzić je, gdy pogoda jest odpowiednia dla ich etapu wzrostu. Będziesz również w stanie kontrolować temperaturę i wilgotność – dwa elementy, które mogą drastycznie wpłynąć na wzrost roślin i jakość produktów. Nie ma potrzeby martwić się o deszcz lub wiatr, albo, będziesz miał przytulne miejsce dla swoich roślin, które jest chronione przed elementami.

 

Szklarnie mogą być również niezwykle cennym narzędziem do zwalczania szkodników: ponieważ możesz kontrolować klimat, jak również poziom wody i światła, możesz trzymać szkodniki na dystans za pomocą tych środków, zamiast używać środków chemicznych, które zazwyczaj szkodzą bardziej owadom niż szkodnikom. Jeśli masz zwierzęta domowe lub dzieci, które nie lubią bawić się z insektami, nie musisz się martwić, że dostaną się one do twojej szklarni.